Odwiedź nas na facebooku
SŁOWO.TALK
W brzuchu Benjamina
Dwa tygodnie temu zdechł Benjamin. Opiekun oceanarium zarządził sekcję, która wykazała, że biedak miał w brzuchu kilka kilogramów śmieci. W końcu uznano, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, ale postanowiono położyć na akwarium solidną pokrywę.
Czytaj więcej
Z sąsiedniego podwórka
Mówi się, że z sąsiadami najlepiej pozostać w stosunkach jak najbardziej neutralnych. Słabo jest jak żyjesz z nimi za dobrze, bo nadużywają twojej gościnności albo pozwalają sobie na zbyt wiele...
Czytaj więcej
DZIEWCZYNA W LISIEJ CZAPIE CZ. 3
K średnio to pocieszyło. Kuliła się pod na wpół zapadniętym dachem kanciapy, słuchając jednym uchem paplaniny dzieci, a drugim nieudolnych prób nawiązania rozmowy przez Klarę. Maria narzuciła na skrzydła płaszcz, który upodabniał ją do garbuski i poszła na targ po coś do jedzenia, a Marcel udał się na poszukiwania mechanika. Wyglądało na to, że nie zwrócili niczyjej uwagi.
Czytaj więcej
DZIEWCZYNA W LISIEJ CZAPIE CZ.2
- Chyba sobie jaja robicie – K odchyliła głowę do tyłu, żeby ogarnąć wzrokiem skalę problemu. - Co ja jestem, glonojad? - Szturchnęła szczotką na próbę ścianę kontenera. Stróżka oślizgłej mazi spłynęła smętnie na podłogę. - Ohyda.
Czytaj więcej
DZIEWCZYNA W LISIEJ CZAPIE cz. 1
Wiatr szumiał za oknem, a siedzący na strychu Piotrek kończył właśnie szósty kapelusz. Jutro ojciec jechał na targ, więc cała rodzina pracowała do późna, żeby przygotować ich jak najwięcej.
Czytaj więcej