Odwiedź nas na facebooku
SŁOWO.TALK
Z sąsiedniego podwórka
Mówi się, że z sąsiadami najlepiej pozostać w stosunkach jak najbardziej neutralnych. Słabo jest jak żyjesz z nimi za dobrze, bo nadużywają twojej gościnności albo pozwalają sobie na zbyt wiele...
Czytaj więcej
DZIEWCZYNA W LISIEJ CZAPIE CZ. 3
K średnio to pocieszyło. Kuliła się pod na wpół zapadniętym dachem kanciapy, słuchając jednym uchem paplaniny dzieci, a drugim nieudolnych prób nawiązania rozmowy przez Klarę. Maria narzuciła na skrzydła płaszcz, który upodabniał ją do garbuski i poszła na targ po coś do jedzenia, a Marcel udał się na poszukiwania mechanika. Wyglądało na to, że nie zwrócili niczyjej uwagi.
Czytaj więcej
DZIEWCZYNA W LISIEJ CZAPIE CZ.2
- Chyba sobie jaja robicie – K odchyliła głowę do tyłu, żeby ogarnąć wzrokiem skalę problemu. - Co ja jestem, glonojad? - Szturchnęła szczotką na próbę ścianę kontenera. Stróżka oślizgłej mazi spłynęła smętnie na podłogę. - Ohyda.
Czytaj więcej
DZIEWCZYNA W LISIEJ CZAPIE cz. 1
Wiatr szumiał za oknem, a siedzący na strychu Piotrek kończył właśnie szósty kapelusz. Jutro ojciec jechał na targ, więc cała rodzina pracowała do późna, żeby przygotować ich jak najwięcej.
Czytaj więcej
Moda na depresję
Wielokrotnie starłam się z określeniem z tytułu mojego tekstu. Wielokrotnie ludzie chcą nam wmówić, że mówimy o depresji, bo to popularne, bo to na czasie cierpieć. Naprawdę? Na jakie inne choroby też jest moda?
Czytaj więcej