Odwiedź nas na facebooku

29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom?

Wydawało się, że w dobie pandemii Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie uda się, a jednak ekipa Jurka Owsiaka dokonała rzeczy niemożliwej, pobijając krajowy rekord sprzed roku. Z najświeższych informacji wynika, że na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy w czasie 29. Finału zebrano 127 495 626 złotych.

Schodząc na mrągowskie podwórko, powód do dumy i radości także jest, bo mrągowski sztab WOŚP zebrał 49 362,80 złotych, z czego 20 608,60 zł zebrano w Gminie Sorkwity. Nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu, ale 80 wolontariuszom udało się przewyższyć kwotę zebraną do puszek z charakterystycznym serduszkiem.

Prace mrągowskiego sztabu WOŚP podczas 29. Finału wyglądały oczywiście inaczej niż w latach ubiegłych. Jestem zdania, że mimo obostrzeń wynik zbiórki publicznej jest rewelacyjny! W zeszłym roku mrągowski sztab zebrał co prawda prawie 105 tys. zł, ale z samej zbiórki było to ok. 35 tys. Reszta to właśnie wydarzenia towarzyszące, które w tym roku się nie odbyły. Przy znacznie mniejszej liczbie kwestujących wolontariuszy udało się tę sumę przewyższyć. W dniu finału sztab zakończył licznie na kwocie 49 326 zł, 80 gr. Czekamy jeszcze na niewielkie sumy, więc można powiedzieć, że zakończymy pracę z kwotą 50 tys. zł. Należy też wspomnieć też o OSP Sorkwity, które w tym roku zebrały 20 tys. zł! Szczególne podziękowania należą się też młodzieży z Wilkowa, Bożego, Sorkwit i Rybna - podsumowuje Robert Wróbel, szef mrągowskiego sztabu WOŚP.

W niedzielę w Mrągowie nie zaplanowano występów na scenie widowiskowej połączonych z aukcją i licytacjami oraz jarmarku na korytarzach Mrągowskiego Centrum Kultury - tak jak miało to miejsce od lat. Jednak kwestom na ulicach Mrągowa towarzyszyła muzyka grana przed Mrągowskim Centrum Kultury, a na plaży miejskiej można było zobaczyć mrągowskich morsów, które także przeprowadziły zbiórkę i licytację. Swoją cegiełkę dołożyli także strażacy ochotnicy z Sorkwit. Wszystkim zaangażowanym w akcję należą się wielkie brawa. Zobaczcie, jak tegoroczny finał WOŚP wyglądał w obiektywie aparatu Joanny Więcławskiej.

 

29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom? 29. Finał WOŚP. Jak poszło Mrągowianom?
0
0
0
0
0

Zostaw komentarz