Odwiedź nas na facebooku

Czy na Mazurach mamy bohaterów? Fundacja ALE rusza z nowym projektem

Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE rusza z kolejnym przedsięwzięciem. Tym razem rezultatem działań mrągowskiej organizacji będą nagrania mazurskich legend, które trafią do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych w regionie. 

“Superbohaterowie mazurskiego uniwersum - audiobook z mazurskimi legendami” - to nowy projekt, którego celem jest edukacja regionalna od najmłodszych lat. W działania zostaną zaangażowani mieszkańcy Mrągowa i okolic, którzy wcielą się w rolę scenarzystów audialnych, lektorów i twórców filmowych.  

- Za nami konsultacje wyboru legend, w które zaangażowały się nauczycielki z naszych przedszkoli i szkół oraz przedstawicielki bibliotek. Wspólnie wybraliśmy podania, na których pracować będą młodzieżowi wolontariusze z działu publicystycznego Słowo.Talk. Ruszyliśmy już także z rekrutacją lektorów, więc zapraszamy do kontaktu z nami i zgłaszania chęci udziału w przedsięwzięciu, które pozwoli najmłodszym poznać legendy, poszerzy wiedzę i wzmocni świadomość tożsamości regionalnej. Projekt możemy zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego - opowiada Marlena Bieleninik, opiekun merytoryczny projektu z ramienia Fundacji ALE. 

Pomysł projektu zrodził się w momencie, gdy okazało się, jak niewiele jest słuchowisk z legendami, bajkami i podaniami pochodzącymi z terenów historycznych Mazur. Rezultatami kilku miesięcy prac będą nie tylko nagrania, ale także scenariusz zajęć dla przedszkoli i szkół oraz film o Superbohaterze z legend mazurskich w formie vloga. Taki pakiet narzędzi do edukacji regionalnej zostanie przekazany przedszkolom i szkołom podstawowym w naszym województwie.

 

 

Komentarze

Redakcja MyMragowo
calendar_today 27.05.2021
Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił jako lektorzy zapraszamy do naszej nowej siedziby na ul. Dziękczynnej 1B.
Anna
calendar_today 25.05.2021
Mogę spróbować .Pozdrawiam
Alicja Nowicka
calendar_today 25.05.2021
Mogę spróbować jako lektor

Zostaw komentarz