Odwiedź nas na facebooku

Hej, Dzieciaku!

Mrągowo, 10 kwietnia 2021 r.

 

Hej, Dzieciaku!

Jeśli powiem Ci, że nie zawsze będziesz dzieckiem, że pewnego dnia spojrzysz w lustro i powiesz: “Wow, jestem już dorosła!”, ucieszysz się?

Niewiarygodne, wiem! Sama w to nie wierzę, ale ten dzień się zbliża.

Jeśli powiem Ci, że pewnego dnia będziesz mogła mówić głośniej, śmiać się głośniej, bo nie będziesz już tym nieśmiałym dzieckiem, które uwielbia tylko czytać, ucieszysz się?

Mam nadzieję, że tak.

Będziesz kimś innym. Nie lepszym czy  gorszym. Innym. Kimś, kto jest wsparciem dla rodziców, głośnym śmiechem w jesienny wieczór, gdy wszystko wydaje się okropne. Lubisz się śmiać, wiem, że tak. To przydatna cecha, jeszcze się o tym przekonasz.

Powiedziałabym Ci: “Nie rób głupstw!”, ale to nie to, co powinnaś usłyszeć. Zawsze byłaś rozsądna. Jak wtedy, gdy nie chciałaś wspinać się na gałęzie, które były zbyt cienkie, by utrzymać i Ciebie i L. 

(Jesteś u L., prawda? Wiedziałam! Jesteś strasznie przewidywalna.)

Powiem więc: “Rób głupstwa!”. Popełniaj błędy, przeżywaj przygody, wchodź na drzewa, śmiej się głośno, czytaj dobre książki i dbaj o siebie!

Proszę, podrap za uchem Luśkę i uściskaj wszystkich domowników. Obie ich kochamy. To się nie zmieniło.

Narka!

Ty, za jakieś 7 lat

 

PS. Hmm, prawdę mówiąc, to nadal uwielbiam czytać i w świetle prawa jestem dzieckiem..., ale nie jestem aż TAK nieśmiała, a to już coś! 

Anna Kozynko

 

0
0
0
0
0

Zostaw komentarz