Odwiedź nas na facebooku

“Porozmawiajmy równo o równości płci” z młodzieżą

W miniony piątek, 3 grudnia w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Mikołajkach odbyło się seminarium “Porozmawiajmy o równości płci” organizowane przez grupę You Can Fly, Fundację Alternatywnej Edukacji “ALE” oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Mikołajkach.

Wydarzenie dedykowane było uczniom szkół ponadpodstawowych oraz ostatnich klas szkół podstawowych, a także ich nauczycielom. Na spotkaniu uczestnicy wraz z prowadzącymi rozmawiali o doświadczaniu nierówności płci i sposobach na zapobieganie seksualizacji w szkołach, szukali sposobów na dobrą współpracę w przeciwdziałaniu problemom dotykającym młodzież m.in. dyskryminację i stygmatyzację ze względu na płeć. Poruszony został także temat edukacji seksualnej, który jak się okazało jest ważny dla uczniów, ponieważ chcieliby rozmawiać o swoim zdrowiu i świadomości seksualnej w szkole, w zaufanym otoczeniu i z osobami, które są w stanie przekazać im rzetelną wiedzę w tym temacie. 

Na zakończenie spotkania organizatorzy razem z uczestnikami doszli do wniosku, że to o wiele za mało i za krótko nie tylko na rozmowę, ale i na równościowe zmiany. Dlatego też nie będzie to jedyne wydarzenie w tak ważnym temacie, a inicjatywa zostanie pociągnięta dalej, aby mogła dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. O dalszych działaniach będziemy Was informować.

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

“Porozmawiajmy równo o równości płci” z młodzieżą “Porozmawiajmy równo o równości płci” z młodzieżą “Porozmawiajmy równo o równości płci” z młodzieżą “Porozmawiajmy równo o równości płci” z młodzieżą
0
0
0
0
0

Zostaw komentarz