Odwiedź nas na facebooku

Wyjątkowy projekt na rzecz dzieci zakończony

Ich praca często pozostaje niewidoczna, a przecież działają bezinteresownie na rzecz innych - tych naprawdę potrzebujących, więc warto o nich mówić głośno. Z pomocą społeczności, w której żyją przyszły wolontariuszki, które wzięły udział w projekcie “Do wolontariatu, gotowi, start!” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Grupa dziesięciu dziewcząt podzieliła się dobrem, swoim czasem i energią, wspierając inicjatywę mrągowskiej fundacji.

- Zadaniem wolontariuszek było przeszkolenie się z animacji dziecięcej, a następnie wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce przy organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. W “Letniej Akademii Kreatywności” udział wzięło ponad 20 uczestników z Mrągowa i gminy Mrągowo, którzy podzieleni na dwie grupy raz w tygodniu spotykali się w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej. Wolontariuszki dały z siebie 100%, co widać było po uczestnikach, którzy przybywali na zajęcia z uśmiechem na twarzach i z chęcią brali udział we wszystkich aktywnościach- opowiada koordynator wolontariatu z ramienia Fundacji Alternatywnej Edukacji “ALE” Marlena Bieleninik. 

Wyjątkowość projektu polegała na zastosowaniu idei siostrzano-braterskiej. Wolontariuszki opiekując się i organizując czas wolny uczestnikom, dobrze się bawiły i zżyły się z nimi. To z pewnością nie koniec tego typu działań na rzecz społeczności, Fundacja Alternatywnej Edukacji “ALE” ma już w planach kolejne podobne inicjatywy.

Projekt sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

 

Wyjątkowy projekt na rzecz dzieci zakończony Wyjątkowy projekt na rzecz dzieci zakończony Wyjątkowy projekt na rzecz dzieci zakończony Wyjątkowy projekt na rzecz dzieci zakończony Wyjątkowy projekt na rzecz dzieci zakończony Wyjątkowy projekt na rzecz dzieci zakończony
0
1
0
0
0

Zostaw komentarz