Odwiedź nas na facebooku

Wykorzystają dialog transformatywny w debacie publicznej. Mrągowo pierwszym miastem w Polsce

Ruszył projekt “Mrągowo Sz(t)uka Dialogu” realizowany przez Fundację Alternatywnej Edukacji ALE i Fundację Złap Rozwój. Autorzy inicjatywy zapraszają mieszkańców na spotkania stolikowe, podczas których opowiedzą  o inicjatywie i zachęcą do włączenia się w działania. 

Projekt “Mrągowo Sz(t)uka Dialogu” powstał z myślą o mieszkańcach i lokalnym samorządzie, aby pomóc w poprawie jakości komunikacji, współrządzeniu miastem oraz wspieraniu dialogu społecznego w sytuacjach konfliktowych. Autorzy projektu, korzystając z doświadczenia ekspertów z Gdańska i Stanów Zjednoczonych, podjęli się nowatorskiego przedsięwzięcia - stworzenia nowej przestrzeni debaty publicznej z wykorzystaniem metody dialogu transformatywnego. 

- Mrągowo jest wyjątkowym miejscem i ma wyjątkowych mieszkańców. Realizujemy ten projekt, ponieważ chcemy zaprosić i włączyć mrągowian i mrągowianki w rozmowy o ich potrzebach, pomysłach związanych z naszym miastem. Budując dialog społeczny, chcemy kształtować przestrzeń lokalną, dbać o środowisko, budować dobre relacje. Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę wszystkich, którzy chcą mieć głos w debacie publicznej - mówi Donata Kobylińska-Durka, koordynatorka merytoryczna projektu. 

Autorzy inicjatywy są otwarci na kontakt ze strony mieszkańców za pośrednictwem: www.zlaprozwoj.pl/mragowo-sztuka-dialogu/, zlaprozwoj@gmail.com oraz @MragowoSztukaDialogu, a także w sposób bezpośredni podczas tzw. “spotkań stolikowych”. Pierwsze spotkania z mieszkańcami zaplanowano na 16 i 17 grudnia na terenie Centrum Handlowego Fabryka oraz Media Expert. O kolejnych punktach dowiecie się z facebookowego profilu projektu.

Jak informują pomysłodawcy projektu “Mrągowo Sz(t)uka Dialogu”, w ubiegłym tygodniu założenia projektowe zostały przedstawione radnym, urzędnikom i mieszkańcom. Uczestnikom spotkań zaproponowano także włączenie się w działania. 

- Cieszymy się z pierwszych opinii i pozytywnych reakcji na nasz pomysł. Podczas spotkań, radni i mieszkańcy zgłosili propozycje tematów, wokół których chcą budować dialog w Mrągowie. Lista społecznie ważnych tematów jest otwarta, nadal zbieramy pomysły, zapraszamy mieszkańców do włączenia się w projekt - dodaje koordynatorka merytoryczna projektu.  

Mrągowo będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym zastosowana zostanie metoda dialogu transformatywnego jako narzędzie do konsultacji i realizacji inicjatyw społecznych. Projekt realizowany jest dzięki dotacji z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny finansowanego z Funduszy EOG. Wysokość przyznanego grantu wynosi 93 113,39 euro.

 

1
3
0
0
0

Zostaw komentarz