Odwiedź nas na facebooku
Artykuł wyróżniony
Ruszył projekt “Do wolontariatu, gotowi, start”. Zobaczcie galerię ze szkolenia animatorów
Dziesięciu młodzieżowych wolontariuszy przeszkoliło się z animacji czasu wolnego, by w wakacje prowadzić warsztaty pod hasłem “Letniej Akademii Kreatywności” dla dzieci z terenu powiatu mrągowskiego. “Do wolontariatu, gotowi, start” to kolejny projekt Fundacji Alternatywnej Edukacji ALE dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-mazurskiego. Przedsięwzięcie ma promować i rozwijać lokalny wolontariat oraz ideę pomocy siostrzano-braterskiej...
Czytaj więcej
Przed nami długo wyczekiwana premiera “Imperium Zatracenia”
Już w piątek na scenie Mrągowskiego Centrum Kultury młodzież otworzy przed publicznością swój świat. “Imperium Zatracenia” to dynamiczna historia o wkraczaniu w dorosłość, chęci dominacji, poszukiwaniu wspólnoty i wynikających z nich konfliktów, nieporozumień i przemian.
Czytaj więcej
Żebyśmy były dla siebie jak siostry? Kobieca wystawa przed MCK
Czarno-białe fotografie przedstawiające sylwetki ośmiu kobiet do zobaczenia przed budynkiem Mrągowskiego Centrum Kultury. Portrety będzie można oglądać do 7 czerwca.
Czytaj więcej
Czy na Mazurach mamy bohaterów? Fundacja ALE rusza z nowym projektem
Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE rusza z kolejnym przedsięwzięciem. Tym razem rezultatem działań mrągowskiej organizacji będą nagrania mazurskich legend, które trafią do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych w regionie.
Czytaj więcej
Wznowiono próby do spektaklu “Imperium zatracenia”. W czerwcu premiera
Wznowiliśmy próby do spektaklu, z uśmiechem na twarzach przyznają reżyserzy “Imperium zatracenia”, który początkowo miał mieć premierę jesienią ubiegłego roku. Widowisko zobaczymy na deskach Mrągowskiego Centrum Kultury już 4 czerwca.
Czytaj więcej
W Mrągowie i Mikołajkach zamontowano “Punkty Pomocy Okresowej”
Skrzynki ze środkami higienicznymi dla kobiet zamontowano w dziesięciu miejscach użyteczności publicznej w Mrągowie i Mikołajkach. Akcję “Punktów Pomocy Okresowej” koordynuje Zuzanna Juroszek z grupy projektowej You Can Fly, we współpracy z Fundacją Akcja Menstruacja oraz Fundacją Alternatywnej Edukacji ALE.
Czytaj więcej
Zobacz making of z planu filmowego w Olsztynie
V Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie stało się planem filmowym. Blisko 20 uczniów i absolwentów całą sobotę realizowało zdjęcia do filmu edukacyjnego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej...
Czytaj więcej